Wróć     Zaloguj     Zarejestruj     Strefa VOD

Seks i związki w czasie pandemii Covid-19. Tak zmieniło się nasze życie!

31 lip 2021, 00:04:57

Lockdown sprawił, że seks uprawiamy częściej niż dotychczas? Niekoniecznie. Tak przynajmniej wynika z raportu "COVID 365+" przygotowanego przez IPSOS. Naukowcy przeprowadzili badania na temat tego, jak zmieniło się nasze życie seksualne i związki w czasie pandemii koronawirusa. Czy jest się z czego cieszyć?

Tylko 18 proc. badanych przyznało, że w czasie pandemii seks uprawiali częściej niż zazwyczaj. Taka deklaracja najczęściej padała z ust osób w przedziale wiekowym 18-29. Zdecydowana większość, bo 66 proc. badanych, odpowiadała, że seks uprawia tak samo często jak dotychczas. W kwestii życia seksualnego niewiele się więc zmieniło. Na brak seksu lub rzadszy seks zdecydowanie częściej skarżą się kobiety. 16 proc. badanych twierdzi, że seks uprawia rzadziej niż zazwyczaj. 

>>> POZNAJ REALNE OSOBY I UMÓW SIĘ NA RANDKĘ LUB SEX! WEJDŹ! <<<

Na pytanie, kto jest lepszym wsparciem dla nas: zwierzak czy partner/partnerka

69 proc. badanych odpowiedziało: partner/partnerka
31 proc. badanych odpowiedziało: zwierzak domowy

W czasie pandemii i całkowitego lockdownu nie brakuje powodów do kłótni. Niektórzy chcieli się rozstać. Aż 14 proc. badanych rozważało rozstanie z partnerem/partnerką. Statystycznie częściej dotyczyło to osób w przedziałach wiekowych 18-29 i 30-39. Wśród tych osób 26 proc. deklarowało, że w czasie pandemii chciało się rozstać tylko raz (statystycznie częściej odpowiadali tak mężczyźni), co najmniej 2-3 razy o rozstaniu pomyślało 39 proc. osób, a więcej razy - 35 proc. osób. Pozytywne jest to, że aż 86 proc. badanych w ogóle nie rozważało rozstania. Wygląda na to, że lockdown związkom jednak służy.

>>> POZNAJ REALNE OSOBY I UMÓW SIĘ NA RANDKĘ LUB SEX! WEJDŹ! <<<

Badanie "COVID 365+" przeprowadził IPSOS. Badanie zostało zrealizowane w dniach 25.02 - 2.03.2021 metodą CAWI na próbie N=1004.